Notka informacyjna

Puszcza Knyszyńska w video360
 
Zapraszamy do obejrzenia Regionu Puszczy Knyszyńskiej w technice "video360". Jest to innowacyjna technika pozwalająca na oglądanie filmu w pełnym w zakresie widzenia 360x180 stopni. W takim filmie można samodzielnie wpływać na to co chce się obejrzeć i nie jest się ograniczonym do jednego kierunku widzenia. Jest to jedna z pierwszych takich produkcji w Polsce.
Efektem pracy z tego roku jest kilkanaście ujęć z których zostało wybranych 11 które najpełniej pokazują obszar Puszczy Knyszyńskiej z jej bogactwem przyrodniczym, kulturowym i architektonicznym. Projekt został zrealizowany dzięki Stowarzyszeniu OrthNet z dotacji Europejskiego Funduszu na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w ramach Lokalnej Grupy Działania LGD Puszcza Knyszyńska.
 
Od strony technicznej, widz za pomocą myszki komputerowej sam decyduje o kierunku obserwowanego obrazu, może również przybliżać i oddalać widziany obszar. Format obrazu do odtwarzania to 4K lub FullHD. Istnieje możliwość odtwarzania filmu na urządzeniach mobilnych typu tablet smartfon z wykorzystaniem orientacji żyroskopowej i nadawaniu kierunku widzenia. W projekcie został wykorzystany również dron do ująć lotniczych, co znacznie wzbogaciło nagranie o ciekawa ujęcia z powietrza.
Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu są: Michał Grześ i Sławomir Szeremeta. Partnerami projektu są: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Gródeckiej, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, Pracownia filmu i fotografii w Michałowie.

http://www.video360.wpuszczyknyszynskiej.pl